Zahájení sezony 2023: 1. 5. 2023 od 13.00 hod. 

Květen a červen otevřeno o víkendech 10-18 hod.

         Obsluha: 1 člověk ve vypsaných hodinách. Sociální zařízení ve vzdálenosti 300 m.

V případě zájmu o pronájem altánu kontaktujte:

 ihladka@yahoo.co.uk 

721 122 817

 

Motto: Není větší rozkoše v čajovém umění, než-li popíjeti čaj v čisté přírodě. V klidu a  pozvolna s ní souznívat a po několika doušcích lahodného moku vidět, že jsme jí nikdy nepřestali být. Toto vědomí si pečlivě uchovati jako letitý koláč drobnolistého Pueru.     

 

Čajový list: 

Naše čajová nabídka se odvíjí od základních typů čaje, nejen od konkrétních druhů. Díky tomu chceme docíliti čerstvosti, pestrosti a pružnosti v zásobách během celého roku. Od každé uvedené kategorie čaje nabízíme jeden typický druh. Na jednotlivé detaily a denní nabídku se prosím, zeptejte naší školené obsluhy.

Čaje si lze objednati v kalíšku, dobrovolným příspěvkem můžete podpořit rozvoj našeho altánu. Děkujeme.

 

ČAJE PLNÉ BAREV:

ZELENÝ – Když jaro vykvete v mlžnatých horách, svěžích údolích a v okolí bájných jezer Číny, Japonska, Koreje, Vietnamu, Laosu a dál, pak se plantážníci přou o to, kdo z nich přinesl na trh nejlepší sběr. Rozpoutají se degustační soutěže a obchodníci se předhánějí v dovozu. Vůně a chuť však každého nakonec uklidní. Druhů neoxidovaného čaje jsou tisíce.  Přijďte častěji…!

BÍLÝ – Z čínského Junnanu, z indických hor Nilgiri i buddhistického Cejlonu míří k nám povedené plagiáty Pajčcha  - Bílého čaje, však znalci ví, že pravý tento čaj pochází z jihovýchodní čínské provincie Futien. Nesvinované lehce zavadnuté a mírně oxidované lístky obsahují mnoho povzbudivého theinu, čaj si zachovává nasládlou chuť i po řadě nálevů i delším louhování. Přijďte ochutnati…..!

MODROZELENÝ – Jako přechod chutí a barevných odstínů mezi zelenými a černými čaji slouží tato kategorie částečně oxidovaných čajů z jižní Číny, Taiwanu, Thajska a Barmy stejně dobře jako Žlutá řeka propojující tisíce kilometrů čínských provincií. Oxidační procenta a důslednost pečení čajových lístků dává vzniknouti zeleným, modrozeleným, oranžovým i hnědým tónům čajinek i nálevů. Objednejte si u nás……!

DARJEELING – Z úpatí himalájských hor indických je témeř do celého světa snášen víceméně oxidovaný čaj přirovnávaný k vyjímečnosti šampaňského mezi víny. Díky parní lázni a opatrné oxidaci se v jedné hrsti objeví zelené, oranžové i hnědé lístky, které dají zažít v několika doušcích žlutého, oranžového, či červenohnědého nálevu chutě a vůně všech čajů světa. Příjemný prožitek. Prožijte s námi…..!

ČERVENÝ – Slavné červené čaje zcela oxidované produkují již po staletí hlavně čínské provincie Junnan, Futien a Anchuej. Na Taiwanu již také přišli na sladkost a omamnost čerstvých i archivovaných červených čajů. Milovníci mešit a bazarů jistě znají turecký červený Rize nalévaný do zdobených sklínek. Čaje vhodné pro detektivy, noční sovy a konzumenty masitých jídel. Přesvědčte se sami….!

ČERNÝ – Co by byla stará i nová Velká Británie, Irsko, Holandsko a Německo bez poctivých plně oxidovaných ranních, odpoledních a večerních životabudičů. Díky indickému Assamu, vrchovině a horám na Cejlonu a sluncem rozpálené Keni má celý svět možnost ráno rychle vstávat a do něčeho sypat cukr a lít mléko a čajové sáčky neleží bez užitku. Volně sypaný je však vzácnější a chutnější. A volnost ducha a chutnost  je důležitá i u čaje. Ochutnejte u nás….!

TMAVÝ – Čajové poklady pocházející z jihozápadní Číny, provincií Junnan a Kuangsi. Po několika měsíčním tlení v čajových kupách je čaj usušen, často i lisovám do přehršle tvarů a velikostí, začerstva prodáván, či uskladněn ke krátkému, střednímu, nebo dlouhodobému zrání. Díky různým druhům lístkových sběrů, forem lisování a ročníků je stále na trhu nepřeberné množství nejtemnějších nálevů zdůrazňujících odvrácenou tvář čajového světla. Vítejte k degustaci….!

MATCHA – kultovní japonský práškový zelený čaj. Jeden z nejsilnějších nápojů čajové říše. Symbol japonského, korejského i čínského čajového obřadu. Poctivě vyšlehán v teplé, nebo studené vodě, bývá popíjen zcela včetně čajových lístků. Projev silový, výživový i chuťový jest naprosto ojedinělý a intenzivní.Tomuto čaji patřila minulost a čeká jej zajisté velká budoucnost. Ochutnejte perlu čajového obřadu…!   

ROOIBOS – Červené jehličky jihoafrického beztheinového keříku bývají potěchou všem, kteří vyžadují vyvážený nečajový nápoj bez výrazného povzbuzujícího účinku bohatý na zinek a železo. Vhodný na každý den nejen pro děti a požehnané ženy. Doplňte si minerály….!

Naše speciality:

BYLINNÁ SMĚS PELÍŠEK : směs orthodoxních bylin z blízkého okolí Prachovských skal - potěší srdce i ducha.

BYLINNÁ SMĚS JAHODNÍK: unikátní jahodové listy z místní provenience.